Dresden

Matrix, Prague

Freiberg

Night bizare festival
14.12. 2002

Pelhřimov 2002 KONCERT Pelhřimov, klub "Sklep" - "STRANGE FEST"
( společně se Strange Day, KIFOTH a E-Work)

9.3. 2002

KONCERT Kladno, klub 19

4.2. 2002

KONCERT Brno, klub Fan Favorit,

Recenze převzatá z www.depechemode.cz autor Igor Čech (kráceno)

Jako první se tradičně zabržděnému brněnskému publiku představili domácí Death Sentence a jak avizoval plakát, jednalo se o kapelu hrající doom. Jejich síla byla zejména při společném zpěvu obou zpěváků – tedy přesněji řečeno zpěváka a zpěvačky. I když bylo jasné, že tato formace bude zřejmě nejmenší hvězdičkou celého večera, našli se i takoví, kteří přišli právě jen na Death Sentence (například kapela SCA).

Ovšem největší atrakcí při vystoupení DS byli Were a Neural-I (z No Name Desire), kteří jako jediní (!!!) zaujali místa hned pod pódiem a začali tančit, zatímco všichni návštěvníci Fan Favoritu stáli cca 5-6 metrů od pódia a v půlkruhu žmoulali v rukou své poháry s pivem. Škoda. Nemluvím teď jen o vystoupení DS, ale také ostatních kapel. Brněnské publikum je v tomto směru velice zdrženlivé – nejen na koncertech, ale také při různých parties. Snad zde stále funguje typický český syndrom malosti a každý má strach, jestli se náhodou neztrapní. Inu, radši nedělá nic, než by něco udělal špatně. Ale je to věcí každého, pokud se někdo rozhodne koncert vyslechnout v klidu, je to jeho věc a má na to svaté právo. Škoda jen pocitu kapel, kterým tato odtažitá atmosféra nemůže být moc příjemná.

Jako druzí přišli na řadu No Name Desire. Do Fan Favoritu jsem přišel v podstatě jen kvůli nim a jen díky jim (ještě jednou díky). Jako jediní ze všech kapel předvedli čistě elektronickou show včetně vlastní videoprojekce. A i když to byli právě NND, kdo porušoval gothický ráz večera, bylo vidět, že pro mnoho lidí jsou právě oni tou největší hvězdou celého Darkside of Moravia III. Publikum se při jejich koncertě odvážilo už do blízkosti cca dvou metrů a (světe div se) místy se i začalo klátit do elektronických rytmů, které s matematickou přesností pouštěli do éteru Neural-I a Tranzistor za jedinečného hlasového projevu Wereho. Škoda jen, že nevyslyšeli závěrečné přání fanoušků „Zugabe“...

Jako třetí zahráli pořádající Alvaréz Peréz s více než půvabnou zpěvačkou. Na jejich koncertě jsem byl poprvé a musím přiznat, že jsem byl velice mile překvapen. Navíc jsem z občasných proslovů pochopil, že mají (nebo chystají) nové CD. Při pohledu na fanoušky se mi můj dojem už jen vylepšil, protože návštěvníci se nyní odvážili úplně dopředu, tančili a někteří z nich jasně dávali najevo, že „Alvarezáci“ pro ně nejsou žádnou neznámou skupinou (jako pro mě) a společně s kapelou zpívali i některé texty.

Závěrečným vystoupením nás poctili švýcarští Succubus, jejichž zpěvák plynou češtinou děkoval fanouškům i uváděl další písně. Jak všichni ví, mám totální hudební hluch, ale zvuk linoucí se od Succubus mi přišel takový čistší, možná snad jen profesionálnější.


26.1. 2002

Pelhřimov, klub "Sklep" - STRANGE FEST
( společně se Strange Day, KIFOTH a Target)

Recenze převzata z www.depechemode.cz autor Igor Čech (kráceno)

Celou show začal něco málo po deváté pražský Target. Zoran (ex-Vanessa, zpěv) a Tranzistor (klávesy) byli tím správným intrem nebo chcete-li zahajovací kapelou. Možná jen trochu doplatili a neroztančené stále přicházející publikum a menší problémy při souznění kláves a zpěvu, ale i tak sklidili kladnou odezvu.

Po Targetu nastoupili trnavští K.I.F.O.T.H. (mir Colon a K-head), kteří dali festivalu mezinárodní punc. Jejich produkce byla všemi ostatními kapelami hodnocena jako nejlepší a je pravda, že jejich koncert naplnil taneční parket, který pak zůstal až do konce plný. Musím také podotknou, že velkou zásluhu na tom měl nezničitelný energický Zoran, který neustále běhal po parketu a hecoval nejen fanoušky, ale také samotné hrající kapely.

Následovali pražští No Name Desire (Tarnzistor - klávesy, Neural-i - el. bicí a Were - zpěv). Jejich vystoupení se mi z předvedených ebm-koncertů líbilo nejvíce, protože jako jediní použili živého bubeníka.