Dresden

Matrix, Prague

Freiberg

Night bizare festival
11.11.2003

club Matrix, Praha
(+ Depressive Disorder)

photos >

Akce "Live! Electronic Tuesday Evenings In Matrix", zkráceně "LETEM", se uskutečnila počtvrté v pražském klubu Matrix, kde nalezla svou domácí základnu. Organizátor těchto tématicky zaměřených "večerů" s elektronikou Mirek Jindřišek, aka DJ Mirage, se snaží prezentovat elektronickou, syntenzátorovou a EBM hudbu hrající se v Česku a Slovensku. Tento večer vystoupily skupiny, které už nejsou úplnými nováčky. Koncerty zahájila pražská skupina No Name Desire, kterou posléze na pódiu vystřídali Depressive Disorder z Brna. Obě party se spíše orientují na dark elektroniku, a tak večer dostal nádech potemnělých odstínů zvukových ploch, které by pasovaly i do samotného filmového "Matrixu". Vše doplnila Electro/EBM párty v podání dua DJ Mirage a DJ Fakir, která pokračovala do brzkých ranních hodin.

No Name Desire vznikli v roce 1998, z původní sestavy však zbyl jen Were. VeNa se připojil v roce 2001, tehdy působil jako "ST.YX EBM parties DJ" v klubu ST.YX, který odnesla loňská velká voda a podle posledních informací oprava klubu začíná finišovat. Sestavu ještě doplnil Neural-I a začali vytvářet svůj cybernetický svět "old school" electronic body music (EBM), který oživili výraznou basovou linkou a smyčkami bicích. O texty se stará zpěvák Were, v těch se nechává inspirovat cyberpunkovou literaturou. VeNa s klávesami a samplery vytváří onu potemnělou kulisu zvuků a melodických preludií, která rozhýbává bicími Netral-I. Jejich koncertní show byla připravena do posledního puntíku, měla svůj spád a neobešla se bez patřičného "Intra" a "Outra". No Name Desire ve svém vystoupení možná záměrně nepřipomenuli nic z prvního cédéčka "Dangerous Species" (1999). Následné singly "Evernight" a "Relics" (oba vyšly v roce 2000) byly připomenuty kompozicemi "Graven Image" a "Relics". Nejvíce prostoru dostaly věci z "Wastelands", kde své místo nalezly i upravené verze "Graven Image" a "Relics". Toto album by se mělo objevit na labelu Monopol Records, zatím je možné si pouze poslechnout ukázky na webu No Name Desire, odkaz je uveden v závěru tohoto článku. Jmenovitě se jednalo o "Scorched Sky", "Cry And Whispers" a "Rhesus Factor (Blood Of Ellis)". Skupina představila i nové kompozice "Tissue Of Lies" a "118 Dead Souls (Kursk)", u které není ani nutno dodávat, o čem že pojednává. No Name Desire se svým charakteristickým pojetím vystoupení rozjeli akci tím správným směrem a nachystali publikum na další koncert tohoto večera.

15.11.2003 14:22, Dan Hájek (kráceno)

21.6. 2003

club Stromovka, Praha + K.I.F.O.T.H., Lahká Múza
photos >

23.-25.5. 2003

ELECTROWERK festival
Brno, club Fan Favorit

photos >

"Ďalší slušný posun som zaznamenal u NO NAME DESIRE. Ani menšie technické problémy ma neodradili a je cítiť ( a počuť), že toto
trio má čo ponúknuť poslucháčom, ktorí bádajú v EBM vodách."
http://www.aliens.sk/

8.2. 2003

Strange fest 03
club Sklep, Pelhřimov
photos >

3.2.2003

Dark side of Moravia II
club Fan Favorit, Brno
photos >